O nás  

      

Celý život hledáme věci, které mohou náš život zpestřit, zdokonalit či obohatit. Při tom nalézáme nové náměty, technologie, vizuální efekty a jedinečné lidi. Vzniká tak spojení unikátních lidí s unikátními věcmi. Jedním z těchto spojení je pro nás Prostoria. 

Společnost Prostoria a její české zastoupení disponuje nejen kvalitním zbožím, ale také službami v oblasti interiérového poradenství, jejichž kvalitativním garantem je společnost De.fakto, která Prostorii na český trh přivedla.

Chorvatská firma Prostoria vytváří designový nábytek od roku 2010. Výroba čalouněného nábytku začíná nedaleko Záhřebu. Díky investicím do špičkových technologií, vyniká Prostoria na trhu svým inovačním zpracováním, přesností a celkovou kvalitou.

Výsledkem je designový nábytek, který obohatí Váš každodenní život. Ve tvarech sedacích souprav naleznete bohaté kontrasty inspirované středomořskou smyslností, které zároveň odpovídají kontinentální racionalitě. Za poměrně krátkou dobu své existence stihla Prostoria posbírat několik ocenění za design. Mezi nejprestižnější patří cena RED-DOT z roku 2012, kterou získala pohovka Revolve. 

Celkovou produkci tvoří výběr kvalitních materiálů. Rámy jsou vyráběny z masivního dřeva a několika vrstev překližky, výplně tvoří vysoce pružná pěna, vata a peří. Velmi kvalitní látky zajistí dlouhodobé využití nábytku a všestranný komfort. Odlišnost značky Prostoria spočívá v detailech.

Předpokladem pro zachování co nejvyšších standardů je i kvalifikované vedení firmy. Ředitel Tomislav Knezović má neustálou kontrolu nad každou částí výroby i nad samotnou distribucí.    

 

Designéři

Od svého počátku spolupracuje Prostoria s designéry, kteří jsou považováni za skvělé a zkušené odborníky. Díky tomu         vzniká   pestrá rozmanitost designu, jež oslovuje širokou, odbornou veřejnost.

       Numen/ForUse (Sven Jonke, Christoph Katzier, Nikola Radeljkovič)

Chorvatsko – rakouský kolektiv designérů, věnujících se oblasti scénografie, konceptuálního umění a především designu. Numen/ ForUse tvořili pro značky jako např.: Cappellini, ClassiConu, Desalto, Interlubke, Magis, MDF Italia, Moroso a Zanotta. 

Ivana Borovnjak, Roberta Bratović

Ivana vystudovala obor koncepční návrh na Design Academy Eidhoven, Roberta získala magisterský titul v oboru scénografie na Central Saint Martins college v Londýně. Po studiích začali spolupracovat na projektech v oblasti designu a vizuální komunikace.

 

Grupa (Filip Despot, Ivana Pavić, Tihana Taraba)

Trio GRUPA je tým designérů, který se proslavil návrhy masivního nábytku pro bosenskou společnost Artisan. Za tuto tvorbu obdržela Grupa ocenění EDIDA 2009 – ELLE DECOR, v kategorii mladých návrhářů. V roce 2011 začali spolupracovat s Prostorií a navrhli sedačku 3ANGLE. Podílejí se také na tvorbě scénografie pro speciální události.

 

Sanja Knezović

Sanja je skvělá architekta, která vede svůj vlastní architektonický ateliér. Ve svém studiu se specializuje na rodinné domy a menší komerční objekty. Do Prostorie přinesla zkušenosti s architekturou, jež jsou aplikovány na čalouněný nábytek.

 

Redesign

Designérská skupina Redesign se zajímá o různé aspekty techniky a ty poté aplikuje ve svých návrzích. Neven a Sanja Kovacic používají recyklované materiály k tvorbě designérských skvostů. Práce Redesign se vyznačuje svou ekologičností, racionalitou a multifunkční modularitou.

 

Dva Plus (Judita Ljutić, Damir Ljutić)

Dva Plus je chorvatské architektonické studio. Budovy ateliéru Dva Plus jsou vyjádřením inspirace a inovace. Jejich cílem je sladit vizuální estetiku a celkovou funkčnost.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >